Standardy ochrony małoletnich
PROCEDURA OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM (WERSJA SKRÓCONA)
INFORMACJE DLA MAŁOLETNICH PACJENTÓW
Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomagać:
- Pamiętaj, jako nasz Pacjent jesteś dla nas bardzo ważny.
- Naszym celem jest leczenie i pomaganie.
- Chcemy, żebyś czuł/a się tutaj jak najlepiej
- Opiekujemy się Tobą teraz, bo potrzebujesz pomocy.
- Nasz Personel jest po to, aby pomagać dzieciom i udzielać im wsparcia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, czy prośby zwróć się do któregoś z naszych pracowników
- Możesz nam powiedzieć, jak powinniśmy się do Ciebie zwracać.
- Masz prawo wiedzieć, jak nazywa się osoba, która Cię leczy i czym się zajmuje. Jeśli sama zapomni się przedstawić, możesz ją o to spytać
- Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz, na czym polega Twoje leczenie, a chcesz się tego dowiedzieć - pytaj śmiało! Postaramy się to wyjaśnić
- Jesteś naszym pacjentem więc chcemy, żebyś zawsze czuł/czuła, że Twoje zdrowie, potrzeby i uczucia są dla nas ważne
- Jeśli chciał/a/byś powiedzieć nam o tym, co Ci się podoba lub nie podoba w naszym zachowaniu - zrób to, postaramy się wysłuchać Cię z uwagą.
- Staramy się wykonywać badania w sposób taki, aby nie sprawiać Ci bólu, nie zawsze jest to możliwe, czasami musimy działać szybko w trosce o Twoje zdrowie. Będziemy Cię traktować z szacunkiem. Nie będziemy Ci mówić, że nie boli, jeśli może zaboleć. Będziemy starali się badać Cię delikatnie i dać Ci czas na oswojenie się z sytuacją. Czasem może to jednak nie być możliwe, jeżeli będziemy musieli udzielić tej pomocy szybko z uwagi na Twoje zdrowie.
- Jeśli jest Ci smutno, tęsknisz za kimś, po prostu powiedz nam o tym, postaramy się Ci pomóc. Jeżeli potrzebujesz przytulenia lub pocieszenia, możesz nas o to poprosić. Nie zawsze będziemy mogli dać Ci tyle czasu, ile potrzebujesz, ale będziemy się starać. Nie będziemy Cię przytulać bez Twojej zgody.
- Opiekujemy się wszystkimi pacjentami tak samo, nie zawsze będziemy mieli tyle czasu, dla Ciebie, ile może być chciał, ale będziemy się starali, aby mieć go jak najwięcej.
- Pamiętaj, o tym, że będziemy starali się pytać Cię o Twoje zdanie w sprawach, w których możemy dać Ci wybór.
UWAGA! PRZECZYTAJ UWAŻNIE:
> JEŚLI KTOŚ CIĘ SKRZYWDZIŁ ALBO ZACHOWAŁ SIĘ W SPOSÓB NIEODPOWIEDNI MOŻESZ POPROSIĆ NAS O POMOC.
> JEŚLI COŚ CIĘ MARTWI, NIEPOKOI ALBO MASZ TAJEMNICĘ, Z KTÓRĄ ŹLE SIĘ CZUJESZ MOŻESZ Z NAMI O TYM POROZMAWIAĆ I POPROSIĆ NAS O POMOC.
> POSTARAMY SIĘ ROZWIĄZAĆ TWÓJ PROBLEM I ZAPEWNIĆ CI BEZPIECZEŃSTWO.
KOORDYNATOR DS. OCHRONY DZIECI Kontakt telefoniczny: 58 324 98 98 mail: kontakt@gdamedpoludnie.pl.
Pełna wersja Standardów Ochrony Małoletnich dostępna jest na naszej stronie internetowej www.gdamedpoludnie.pl i w Rejestracji
INFORMACJE O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA BEZPŁATNEJ POMOCY PRZEZ DZIECKO
Jeśli tego potrzebujesz zadzwoń pod bezpłatny numerem: 116111
Więcej informacji możesz także uzyskać wchodząc na stronę www.116111.pl.
Każde dziecko telefonując pod wskazane numery może porozmawiać o wszystkim, o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadcza. Może uzyskać pomoc w sytuacji, kiedy czują się dyskryminowane, kiedy doświadcza przemocy lub jest jej świadkiem.
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY RODZINIE W GDAŃSKU
ul. K. Leczkowa 1A, 80-432 Gdańsk
tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę), e-mail: goik@gdansk.gda.pl.
Wsparcie dla osób doświadczających przemocy domowej, tel. kom.: 797 909 112